#31 2008-05-31 08:16:35

Lost in the Darkness...

Moderator

9554166
Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 129
Punktów :   

Re: Wiara a WT

Ja powiem tak... wszyscy metale, goci, punki maja złą reputację przez pozerów. jak widzę na ulicy dzieciaka w długich batach, ubranego na czarno i takie tam i wszędzie ma naszywki typu "ave satan" "666" to dla mnie śmieszne się to robi... chcą byc inni, ale tak naprawdę są tacy sami, myślą, że założą sobie jakąś satanistyczną stronę to są wporzo, wymawiają co chwile słowa "ave satan" a tak naprawdę nie wiedzą co te słowa oznaczają... teraz kiedy przyszło emo, to każdy chcę się wyróżnic, ja na początku miałem taki okres, że chciałem pokazac jaki to ze mnie metal, ale szybko mi się to znudziło... teraz to mam w dupie czy wyglądam jak metal, emo czy co tam jeszcze... jednego czego nigdy na siebię na założę to są dżinsy... dresy... nie chodzę ubrany tylko na czarno, bo jakoś zielone glany nie pasują do czarnego:) Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale napisałem to co myślę o tych wszystkich metalach pozerach.

To teraz ja wam zadam pytanie:
Co myślicie o stwierdzeniu "kinder metal", "kinder goth" z pewnością już spotkaliście się z tym stwierdzeniem...


http://i44.tinypic.com/pvxuw.jpg

Offline

 

#32 2008-05-31 15:36:22

*martuska*

Maniak

9490425
Skąd: gdzieś między jawą a snem
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1361
Punktów :   
WWW

Re: Wiara a WT

masz rację,że takie dzieciaki w sumie chcą się bezmyślnie wyróżnić ,a robie z siebie błaznów ... ale też nie tylko przez to ... całkiem sporo jest takich zespołów satanistycznych nie da się ukryć (np.gnijący chrystus czy jakoś tak) ,ale na pewno nie wszystkie nie przeszkadza mi to ... jak dla mnie muzyka a religia to dwie ,całkiem odrębne rzeczy ... ale wt nie jest zespołem satanistycznym


__________________________________________________

Powiedz,dlaczego taki smutny dziś,
Ty,co dzień każdy uśmiechem rozjaśniasz?
Nie,nie odczuwam więcej smutku,niż
Kiedy dla Ciebie miewam jasną twarz.

Lecz smutkiem tchną czarne jak noc róże.

W sercu mym drzewko różane wyrosło różane,
I już na zawsze zburzyło mi spokój.
Łodyżi gęsto cierniem obsypane,
Wciąż wywołują udrękę i ból.

Lecz smutkiem tchną czarne jak noc róże.

I pośród nas bywają klejnoty,
Blade jak śmierć lub krwiście czerwone.
Wciąż rosną.I choć nie myślę o tym,
Drzewko w mym sercu umacnia korzenie.

Lecz smutkiem tchną czarne jak noc róże.

Offline

 

#33 2008-05-31 17:42:14

Vasunia

Maniak

3601611
Skąd: Purpurolandia
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1851
Punktów :   
WWW

Re: Wiara a WT

bez przesady, nie ma ŻADNEj piosenki WT, która czciłaby szatana, a pogardzała Bogiem. a jeżeli niektórzy myślą, ze muzyka ciężka jest sama w sobie satanistyczna to ich problem. ;-) tak powiem.
co do 'kinderków' to .. no cóż. taki wiek, jak mówi większośc rodziców ;-). podoba im się bycie indywidualnością i OK. Gorzej jeżeli nie słuchają owej muzyki, ale robią to dla mody (czyt. emo).

Offline

 

#34 2008-08-28 18:44:55

Atanei

Gość

Re: Wiara a WT

Within Temptation jest moim ulubionym zespołem i ani przez chwilę nie myślałam, żeby był satanistyczny. Wszystkie piosenki są normalne, a że bardzo lubię angielski i wiążę z nim przyszłość często sprawdzam dodatkowo teksty, by się upewnić, czy wszystko zrozumiałam itd.

ana napisał:

Wkurza mnie to, że ktoś 'z zewnątrz' twierdzi, że fani metalu to sataniści itd. bo to bzdura! Ja, tak jak i remana, jestem tego przykładem, bo chodze często do kościoła i również angażuję się w różne akcje organizowane przez kościół i księży. No a w takich akcjach najwięcej uczestniczy metali

remana napisał:

A ja do kościoła chodzę... mało tego - angażuję się w różne ruchy z nim związane (chóry, oazy). Wiele osób uważa, że to nie przystoi, że nie wypada, że albo to albo to... Ze jak ktoś Gotką jest to już ateistą powinien być... gó*no prawda... Jestem wyraźnym przykładem, że tak nie jest... Czy jakbym była niewierząca, to podziwiałabym sztukę średniowieczną, gotycką w której niemal wszystko odnosi się do Boga?

Ja również chodzę do kościoła, jestem wierzącą katoliczką i jak dla mnie, to ludzie twierdzący, że jak się słucha takiej lub owakiej muzyki to się jest satanistą itd. to się tylko ośmieszają w moich oczach. I powiem, że nie tylko fani metalu mają ten problem, ale też inni.
W naszym liceum działa Klub Fantasy, czytamy książki (Tolkien, Salvatore, Sapkowski itd.), wymieniamy się różnymi uwagami na temat jakichś książek, filmów, muzyki i nie jesteśmy satanistami. Natomiast wszyscy wokół uważają, że jak fantasy to już niewierzący, że jak fantasy to sataniści -.- Ludzie, do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem. Fantasy to jedno, życie i wiara to drugie. Dlaczego jedno wyklucza drugie? Psychole mogą pochodzić z róznych grup społecznych i nie jest powiedziane, że należenie do Klubu Fantasy narzuca satanizm.
Tolkien, jeden z największych autorów fantasy (jeśli nie największy) był głęboko wierzącym katolikiem od małego (tak go wychowała matka) aż do śmierci. Był wykładowcą na Oxfordzie. I wykreowanie Śródziemia nie przeszkodziło mu w byciu katolikiem.
Ludzie najzwyczajniej w świecie się ośmieszają -.-

 

#35 2008-09-17 15:12:58

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Wiara a WT

Atanei napisał:

W naszym liceum działa Klub Fantasy, czytamy książki (Tolkien, Salvatore, Sapkowski itd.), wymieniamy się różnymi uwagami na temat jakichś książek, filmów, muzyki i nie jesteśmy satanistami. Natomiast wszyscy wokół uważają, że jak fantasy to już niewierzący, że jak fantasy to sataniści -.-

To wszystko jest straszne dziwne. A raczej ludzie są dziwni. Nie wiedzą, że książka to książ, fikcja jest fikcją. Nie potrafią rozgraniczać faktów i fikcji literackiej. Ostatnio na religi o tym rozmawialiśmy. Nasz ksiądz (niesamowity zresztą człowiek) przyznał, że czytuje książki typu fantasy oraz Browna. Stwierdził, że "Kod Leonarda da Vinci" jest naprawdę bardzo dobrą książką, a na pytanie, dlaczego kościół jest jej przeciwny, to powiedział, że tylko dlatego, że ludzie uwierzyli w to, co sobie autor wymyślił, że nie rozgraniczyli prawdy i historii od fikcji. Zaczęli wierzyć w to, co napisał Brown i to wywołało taką sensację.

Atanei napisał:

Tolkien, jeden z największych autorów fantasy (jeśli nie największy) był głęboko wierzącym katolikiem od małego (tak go wychowała matka) aż do śmierci. Był wykładowcą na Oxfordzie. I wykreowanie Śródziemia nie przeszkodziło mu w byciu katolikiem.
Ludzie najzwyczajniej w świecie się ośmieszają -.-

W książkach Tolkiena jest mnóstwo motywów Biblijnych. Autorzy, którzy tworzyli w czasach wojny, czyli Tolkien i inni, wymyśliali te wszystkie cudne historie fantasy, bo chcieli odciąć się od tego co się działo dookoła, od wojny i wymyślali światy, które nie istnieją po to, by nie zwariować.


Zdaje się, że zrobiliśmy mało offtop, bo zeszliśmy na temat książek Chyba czas wrócić do pierwotnego tematu

Jak już stwierdziliśmy, muzyka WT w żaden sposób nie czci szatana, nie wiemy jakiego są wyznania, ale wszystko wskazuje, że sa to chrześcijanie, osoby wierzące, dla których muzyka typu gothic metal jest pasją i miłością, a nie ukłonem w stronę czeluści piekielnych.


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Złotoryja piosenka o książce domki letniskowe sobieszewo forum fishingsuperstars materac janpol