#1 2008-02-08 21:19:58

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Subkultura gotycka...

Szczerze mówiąc, to długo wahałam się, czy założyć ten temat... W końcu się jednak przełamałam A więc co sądzicie drodzy Forumowicze o subkulturze gotyckiej? Czy podoba Wam się ta subkltura? Czy kiedykolwiek ktoś z Was należał do niej, a może nadal należy? Czy Waszym zdaniem to wygląda śmiesznie, jak młoda dziewczyna łazi na czarno i słucha tego typu muzyki? A może ktoś z Was był kiedyś na Castle Party?
Mi bardzo podoba się ta subkultura... Dużo osób sądzi, że coś jest ze mną nie tak Można powiedzieć nawet, że w jakimś sensie czuję się Gotką, bo lubię się ubierać w ciuchy tego typu, bardzo lubię rocka gotyckiego i inne takie melancholijne smęty (...albo i nie smęty xD) Co nie znaczy, że nie słucham bardziej żywiołowych piosenek Podoba mi się moda w stylu gothic, architektura średniowieczna; romańska i gotycka...
Często czytam opinie ludzi, że to wszystko jest bez sensu, że gorsety to się w średniowieczu nosiło, a nie w XXI w Jednak wydaje mi się, że tacy ludzie też są światu potrzebni, że świat byłby nudny, gdyby nie było różnorodności...
A Wy co o tym sądzicie? Możecie się wypowiedzieć


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#2 2008-02-08 22:21:47

Vasunia

Maniak

3601611
Skąd: Purpurolandia
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1851
Punktów :   
WWW

Re: Subkultura gotycka...

remana napisał:

A więc co sądzicie drodzy Forumowicze o subkulturze gotyckiej?

Hym, mnie sie bardzo podoba, uwielbiam ten styl, klimat, całokształt.. zupełnie jak oderwanie od rzeczywistości jednak niewiem czy byłabym w stanie nosić coś takiego na ulicy... co innego np. na koncercie (Na WT np. gdzie gotycki strój wzbudzał zachwyt) przynajmniej nie u mnie na pradze .

remana napisał:

Czy Waszym zdaniem to wygląda śmiesznie, jak młoda dziewczyna łazi na czarno i słucha tego typu muzyki?

Nie, uważam że to wymaga odwagi, ponieważ większość ludzi nie jest ... tolerancyjna dla innego stylu. Wygląda to inaczej, ale moim zdaniem wcale nie śmiesznie.. jestem subiektywna ponieważ sama słucham gotyku, prawda?
Pewnego razu widziałam dziewczynę ubraną w stylu gothic lolity, w środku zimy.. no cóż większość ludzi miała zniesmaczone miny, moje znajome ' marta, jak ty się tak zaczniesz ubierać to ja cie nie znam!'.. a jednak mnie sie podobało..

remana napisał:

Często czytam opinie ludzi, że to wszystko jest bez sensu, że gorsety to się w średniowieczu nosiło, a nie w XXI w  Jednak wydaje mi się, że tacy ludzie też są światu potrzebni, że świat byłby nudny, gdyby nie było różnorodności...

A to jest właśnie piękne, że ludzie sięgają do dawnej mody.. XXI wiek .. nie ma tego charakterystycznego klimatu..

Ja osobiście może nie zacznę się ubierać w gorsety i kornoki, ale mam zamiar wprowadzić w moj ubior takie własnie akcenty .

Offline

 

#3 2008-02-09 00:06:55

Murinio

Super Fan

7930658
Skąd: gdzies tam daleko ^^
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 519
Punktów :   

Re: Subkultura gotycka...

Mi się bardzo podoba ten styl, czuje się w niem bardzo dobrze i klimatycznie.
Nie zapomnę min moich kumpli i koleżanek jak przyszedłem do szkoły jak ubrany jak Got i zadeklarowałem że zapuszczam włosy.
Według mnie nie jest to dziwne iż młoda dziewczyna słucha tego typu muzyki  i tak się ubiera, przecież każdy jest normalnym człowiekiem i ma takie same prawa, to czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem nie ma znaczenia możesz wyrażać siebie jak tylko chcesz.
Gorsety.. hmm... Co do tego to ja bym na to nawet uwagi nie zwrócił. To tak samo jak ja zamierzam jako Got nosić przy sobie broń średniowieczną jakiś taki toporek na przykład nikt nie może nam narzucić stylu, co z tego że jest XXI wiek, czy to w czymś przeszkadza.
Tacy ludzie są jak najbardziej potrzebni. Czy wyobrażacie sobie  jak by to wyglądało gdyby każdy  nosił się tak samo, czy miało by to sens??
Gdyby teraz każdy ubierał się jak przysłowiowy Hip-Hop-owiec  czy Raper, podobał nam by się taki świat?
Taki monotonny świat?


"Accipiat cineras terra paterna meos!"

Offline

 

#4 2008-02-09 13:30:40

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Subkultura gotycka...

No jasne, że nie Sama nie lubię jak ktoś mnie kopiuje... Zauważyłam niedawno, że wyznaczam nowe trendy w mojej szkole Wcześniej było tak, że nikt nie nosił szkockiej kraty xD Teraz jak zaopatrzyłam się w taką spódnicę, to połowa pierwszoklasistek bierze ze mnie przykład


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#5 2008-02-16 11:35:19

secret_force6

Super Fan

5997404
Call me!
Skąd: Nowa Ruda
Zarejestrowany: 2007-10-20
Posty: 817
WWW

Re: Subkultura gotycka...

patrzę z podziwem na wszystkich z tej subkultury, jednak styl życia jaki prowadzę nie pozwala mi przyłączyć się do tej grupy...uwielbiam styl gotycki w sztuce, najpiękniejsze budowle (przynajmniej jak dla mnie) pochodzą własnie z gotyku, te liczne zdobienia, rozety, witraże, strzeliste i wysokie kościoły...no i te gorsety, wspaniałe są wszelakie gorsety i do tego długie spódnice " na kołach" ...no i jeszcze ten charakterystyczny makijaż...ten styl jest po prostu świetny... !


http://sedan.blox.pl/resource/ro7.jpg

"Meldowani na tej ziemi tymczasowo
Zapomnieni poprzez Boga już na amen
Zapatrzeni w skrawek miejsca, w dane słowo
Czemu wciąż wpadamy w sidła taki same. -
                        "Przepraszam, że żyję " Edyta Geppert

Offline

 

#6 2008-02-16 13:51:54

Feomathar

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 419
Punktów :   

Re: Subkultura gotycka...

Miałem kiedyś być gotem, ale nie jestem nim.
Styl gotycki bardzo mi się podoba, ale nie do przesady, takiej jak na castle party. Przynajmniej nie na co dzień. To mi się podoba http://www.phusebox.net/users/photos/mi … 6dd71a.jpg .  Mam koleżankę gotkę,  nosi czarne gorsety i spódnice, maluje się na czarno, ma glany włosy tez czarne xD. Mnie się podoba, wzbudza uwagę. Wiecie, nauczyciele myślą że jest satanistką, jedna baba jej wlepiła dwie pały, za to że jej nie było w szkole, a ona była chora... Często się z niej śmieją, chamsko komentują, nawet popychają. To bardzo nieprzyjemne, więc podziwiam tych ludzi za odwagę.
Ja ubieram się na czarno, grafitowo, szaro, biało. Właściwie jak emo, ale nie przesadzam- np. nie przyjdę do szkoły w szelkach emo, pomalowany, a farbowane włosy sobie darowałem. Wiecie, już mnie zaczepiają, że jestem emo, że obciach. "Co ja z siebie robię". Moja szkoła jest mała, sam czarny strój to dla nich rzadkość. Moim zdaniem są żałośni, puści i nie rozumieją jak ktoś może się ubrać inaczej jak oni. A pójdą do liceum, to na pewno metali, punków, emo i gotów spotkają.
Ogólnie o gotach i metalach wszyscy mówią że to sataniści, a o emo że pedały i płaczą po kontach... Ludzie są zakompleksieni i boją się różnic.

Offline

 

#7 2008-03-07 13:27:46

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Subkultura gotycka...

Masz rację, Feo... Tacy "inni" ludzie są często wyśmiewani za swój styl... sama też już się z tym zetknęłam... ale cóż... a co do gorsetów to uważam, że są bardzo fajne


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#8 2008-03-16 12:38:42

rooni

Stały Bywalec

9903454
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-01-17
Posty: 175
Punktów :   -1 
WWW

Re: Subkultura gotycka...

Gorset... Moje marzenie... Niestety wąski budżet i rozmiar nie pozwalają mi na jego kupno.

W szkole gotów mam mało, nawet wcale. Ale jak się ubiorę na czarno, nawet tak na zwykło, tzn. czarna bluzka i jeansy, to czuję się wyjątkowa, inna. Podoba mi się to. Jedynym problemem jest mój mundurek koloru brązowego... No i mama. I tata.

W gotyku jako architekturze widzę wiele niezwykłości. Te wszystkie charakterystyczne cechy... Witraże, strzeliste wieże, katedry... Mmm, niesamowite...

W gotyku jako modzie podoba mi się niezwykłość. (ah, powtórki...) Ktoś prawdziwie gotycki musi być bardzo odważny, żeby chodzić tak ubrany do szkoły. Mnie niestety odwagi brak.

W gotyku jako muzyce podobają mi się średniowieczne akcenty. Chóry, orkiestra... Cudne...


All my agony fades away, when you hold me in you embarace...

Offline

 

#9 2008-05-14 18:32:20

*martuska*

Maniak

9490425
Skąd: gdzieś między jawą a snem
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1361
Punktów :   
WWW

Re: Subkultura gotycka...

ja osobiście ubieram się różnie ... bardzo często na czarno i w szarościach czy brązach się dobrze czuję ... ale bardzo mi się podobają właśnie takie oryginalne osoby jak np.goci tacy prawdziwa acchhhhhhhhhhh też marzę o gorsecie,ale do czego go zakładać ? ^^


__________________________________________________

Powiedz,dlaczego taki smutny dziś,
Ty,co dzień każdy uśmiechem rozjaśniasz?
Nie,nie odczuwam więcej smutku,niż
Kiedy dla Ciebie miewam jasną twarz.

Lecz smutkiem tchną czarne jak noc róże.

W sercu mym drzewko różane wyrosło różane,
I już na zawsze zburzyło mi spokój.
Łodyżi gęsto cierniem obsypane,
Wciąż wywołują udrękę i ból.

Lecz smutkiem tchną czarne jak noc róże.

I pośród nas bywają klejnoty,
Blade jak śmierć lub krwiście czerwone.
Wciąż rosną.I choć nie myślę o tym,
Drzewko w mym sercu umacnia korzenie.

Lecz smutkiem tchną czarne jak noc róże.

Offline

 

#10 2008-05-17 16:42:43

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Subkultura gotycka...

Styl gotycki jest ciekawy i podoba mi się. Ale jak już ktoś wcześniej powiedział: nie na codzień. Oczywiście, lubię założyć coś fajnego w tym stylu, ale typowe gotyckie kreacje rezerwuję na jakieś imprezy w tym stylu... Aczkolwiek podziwiam ludzi, którzy nie boją się wyjść na ulicę w pełnym "gotyckim umundurowaniu". Mają gdzieś to, co mówią i myślą o nich innych. Mają swój styl, własne zdanie i poglądy. I właśnie to jest najfajniejsze


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

#11 2008-05-17 16:58:02

Vasunia

Maniak

3601611
Skąd: Purpurolandia
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1851
Punktów :   
WWW

Re: Subkultura gotycka...

trzeba przyznać że latem dosyć niepraktyczne. czerń, makijaż i gorsety nie sprzyjają temperaturom ;-)

Offline

 

#12 2008-05-17 17:12:59

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Subkultura gotycka...

Oj tak, makijaż to pływa. Można się ugotować.


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

#13 2008-06-01 11:05:41

nulla

Nowicjusz

10286567
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 25
Punktów :   

Re: Subkultura gotycka...

Widzę, że chyba każdemu podobają się te zaje.biste gorstety  A więc ja też jest gothem... i niestety zgodze się z Wami, że inni nie akceptują tej subkultury Wogóle... Ale najgorzej chyba przełamac jest się rodzinie gotha, bynajmniej tak jest u mnie...


http://sp0.fotologs.net/photo/32/29/77/temptationla/1210724955_f.jpg

Offline

 

#14 2008-06-01 21:33:51

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Subkultura gotycka...

U mnie podobnie Jeszcze muzyka ujdzie, ale ta wszechobecna czerń nie bardzo


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#15 2009-03-21 16:02:01

ana

Administrator

5893005
Skąd: między niebem a ziemią
Zarejestrowany: 2007-07-14
Posty: 1877
Punktów :   
WWW

Re: Subkultura gotycka...

nulla napisał:

Widzę, że chyba każdemu podobają się te zaje.biste gorstety  A więc ja też jest gothem... i niestety zgodze się z Wami, że inni nie akceptują tej subkultury Wogóle... Ale najgorzej chyba przełamac jest się rodzinie gotha, bynajmniej tak jest u mnie...

Pomomio tego, że lubię gorsety, nie jestm gotem i raczej nim nie będę, raczej skłaniam się w kierunku punk^^

Patrząc na te wszystkie subkultury z perspektywy czasu... Nikt siebie nawzajem nie toleruje tak naprawdę. Każdy myśli, że to on ma rację, że jego subkultura jest the best i oczekuje tolerancji. Gówno prawda. Ludzie! Chcecie być tolerowani? To sami najpierw zacznijcie tolerować innych. Wolny kraj, dla mnie każdy jest tym kim chce i niezależnie od przynależności do jakiejś subkultury jest kimś wartościowym, kimś, kto zasługuje na szacunek od innych. Tak więc mały apel z mojej strony: wszyscy goci, punki, emo, brudy, hip hopowcy i w ogóle wszyscy, niezależnie jakiej muzyki słuchacie i do jakiej grupy należycie, zacznijcie się szanować nawzajem!


http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/099/e/3/Vitaly_Petrov_Bigbar_by_mik7649.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Żmigród rower kands materace hilding Szkolenia zamknięte Łodzie motorowe czarter