#1 2008-04-12 20:06:35

Nutella

Stały Bywalec

9032551
Call me!
Skąd: spod twojego łóżka... ^^
Zarejestrowany: 2008-04-11
Posty: 194
Punktów :   
WWW

Closterkeller

Closterkeller – polska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy muzyków Przemysława Gurynia, Jacka Skiruchy i wokalistki Anji Orthodox. Mimo wielokrotnych zmian składu wypracowała własne łatwo rozpoznawalne brzmienie z charakterystycznym głosem wokalistki i liderki grupy Anji Orthodox, która jest obecnie jedynym członkiem z oryginalnego składu zespołu, występującym w niej nieprzerwanie od dziewiętnastu lat. Sama grupa zaś jest zaliczana do prekursorów gatunku gotyckiego i atmosferycznego rocka w Polsce, zawierając w swej muzyce wpływy stylów new oraz cold wave a nawet heavy metalu. Do inspiracji dokonaniami zespołu Closterkeller przyznawały się m.in. takie grupy jak Delight, Moonlight, Artrosis oraz wiele innych.

Obecny skład zespołu

    * Anja Orthodox - śpiew, instrumenty klawiszowe
    * Krzysztof Najman - gitara basowa
    * Mariusz Kumala - gitara elektryczna
    * Janusz Jastrzębowski - perkusja
    * Michał "Rollo" Rolinger - instrumenty klawiszowe

Offline

 

#2 2008-04-12 23:06:53

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Closterkeller

Kocham ten zespół! Mają piękne głębokie poetyckie teksty... I ta aura tajemniczości... Zyczę im wszystkiego najlepszego xD I by wydali jeszcze 10x tyle dobrych płyt co dotychczas Ikona polskiego gotyku... Zakochałam się w ich twórczości już dawno, choć wokal Anji czasami doprowadza mnie do szału xD Pozytywnie oczywiście...


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#3 2008-04-13 21:05:32

Nutella

Stały Bywalec

9032551
Call me!
Skąd: spod twojego łóżka... ^^
Zarejestrowany: 2008-04-11
Posty: 194
Punktów :   
WWW

Re: Closterkeller

remana napisał:

Zyczę im wszystkiego najlepszego xD I by wydali jeszcze 10x tyle dobrych płyt co dotychczas

tak!
btw, kiedy ma być następna płyta? bo miala byc juz dawno dawno, chyba nawet na agt 06, a 07 na pewno, grali z niej piosenki...

remana napisał:

wokal Anji czasami doprowadza mnie do szału xD Pozytywnie oczywiście...

mnie czasami niepozytywnie też, ale to raczej przy słuchaniu starych płyt [szczególnie Blue i Purple ^^]
a kiedyś tam sobie słuchałam Scarlet na radiu i moja matka przyszla do mnie i sie pyta czego słucham. ja jej odpowiadam ze closterkellera a ona: a ja myslalam ze tam dziewczyna spiewa xDDD

Offline

 

#4 2008-04-13 23:24:53

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Closterkeller

Nutella napisał:

a kiedyś tam sobie słuchałam Scarlet na radiu i moja matka przyszla do mnie i sie pyta czego słucham. ja jej odpowiadam ze closterkellera a ona: a ja myslalam ze tam dziewczyna spiewa xDDD

Haha ^^ Dobre To musiało być śmieszne
Mnie to wkurza w ogóle jej barwa głosu, ale w sumie to do ich muzyki dobrze pasuje xD


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#5 2008-04-14 16:34:16

berethalia

Nowicjusz

Skąd: Grajewo
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 15
Punktów :   

Re: Closterkeller

heh swego czasu tez dlugo sluchalam tego zespolu.. na jego przykladzie probowalam przekabacic mame ze gotyk to fajna muzyka i styl. akurat w "kuzni talentow" ( to taki program na telewizyjnej trojce) byla Anja i mama posluchala jej i powiedziala ze fajne.
moje ulubione piosenki to a nadzieja, "to muzyka we mnie gra(czy jakos tak)" "agnieszka" bo mam na imie agnieszka i mam niezla faze jak tego slucham no i "a ona ona"
zreszta polecam oprocz p cyan czy cos takiego nie przypadla mi do gustu kazda inna swietna;-P


Samotnością życia oczęta związane...
Cokolwiek w mym sercu się jeszcze ostało,
Po wieczność - samotne już będzie trwało...

Przede mną - tęsknota za duszą bez skazy,
Przepadły na zawsze szczęśliwe obrazy...

Nie ma już we mnie ni śladu miłości,
Oczy nie widzą wokoło radości...
Dni me są jednak jeszcze zliczane,
I twój, na zawsze już - pozostanę...

Offline

 

#6 2008-04-14 16:51:07

Vasunia

Maniak

3601611
Skąd: Purpurolandia
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1851
Punktów :   
WWW

Re: Closterkeller

Clostera zaczęłam słuchać całkiem przypadkiem. Moją pierwszą piosenką była "Graphite" i w momencie gdy Anja zaczęła śpiewać " Ty, a ty mówiłeś jeszcze długo ja.. " poczułam, że to będzie wyjątkowy zespół . No i był jak się okazało. Najbardziej polubiłam chyba "Czas Komety", "Lunar","On przychodzi nocą","Patrząc jak toniesz" "Graphite", "Scarlet", "Fortepian" (wersję live, studyjna nie przypadła mi aż tak do gustu) , "Zaklęta w marmur". Hym chyba nic nie zgubiłam ?

Offline

 

#7 2008-04-14 19:22:05

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Closterkeller

berethalia napisał:

na jego przykladzie probowalam przekabacic mame ze gotyk to fajna muzyka i styl. akurat w "kuzni talentow" ( to taki program na telewizyjnej trojce) byla Anja i mama posluchala jej i powiedziala ze fajne

... Kurde! Jak ja mogłam to przegapić...?!


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#8 2008-04-14 19:34:52

Nutella

Stały Bywalec

9032551
Call me!
Skąd: spod twojego łóżka... ^^
Zarejestrowany: 2008-04-11
Posty: 194
Punktów :   
WWW

Re: Closterkeller

remana napisał:

Mnie to wkurza w ogóle jej barwa głosu

mi się właśnie podoba ^^

remana napisał:

berethalia napisał:

na jego przykladzie probowalam przekabacic mame ze gotyk to fajna muzyka i styl. akurat w "kuzni talentow" ( to taki program na telewizyjnej trojce) byla Anja i mama posluchala jej i powiedziala ze fajne

... Kurde! Jak ja mogłam to przegapić...?!



ja też nie oglądałam, heh...
słucham tak sobie nowych kawałków w wersji live i chcę ten album xD

Offline

 

#9 2008-11-13 10:44:46

Vasunia

Maniak

3601611
Skąd: Purpurolandia
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1851
Punktów :   
WWW

Re: Closterkeller

Closter obchodził swoje 20lecie w Proximie (miałam przyjemność się tam pojawić ) no i wydaje nową płytę...aaa

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
retractable gate systems serwis rowerowy prądnik kraków materace hilding Szkolenia zamknięte Łodzie motorowe czarter