#1 2008-04-11 22:48:30

Nutella

Stały Bywalec

9032551
Call me!
Skąd: spod twojego łóżka... ^^
Zarejestrowany: 2008-04-11
Posty: 194
Punktów :   
WWW

Emilie Autumn

Urodzona 22 września 1979 w Malibu, Kalifornia. Jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów, pisarką, poetką, pianistką i skrzypaczką. Obecnie mieszka w Chicago (od 2001). Jest znana z teatralnego stylu koncertów oraz z mieszania muzyki klasycznej z industrialną. Na scenie występuje razem ze swoimi wokalistkami i tancerkami, które nazywa ‘The Bloody Crumpets’ (skład - Aprella, Lucina i Vecona). Obecnie posiada umowę z Trisol Music Group GmbH, jednak ma również własną wytwórnię - Traitor Records. Jej ulubionym instrumentem są skrzypce: barokowe i elektryczne. Potrafi także grać na altówce, fortepianie i klawesynie. Swój rodzaj muzyki określa jako ‘victoriandustrial’ lub ‘violindustrial’.
Emilie naturalnie jest blondynką o zielonych oczach, ale już od dłuższego czasu jej włosy są czerwono-różowe. Dlatego krzykliwy kolor włosów, w połączeniu z gorsetem oraz glanami stanowi niepowtarzalny image, dzięki któremu Emilie stała się łatwo rozpoznawalna.

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku czterech lat. Szybko okazało się, że ma talent. Uczęszczała do kilku renomowanych szkół muzycznych, jednak musiała je opuszczać po konfliktach z rówieśnikami lub władzami uczelni.
Pierwszym albumem, który wydała był On A Day… (nagrany w 1997, wydany w 2000), który zawierał jedynie solówki na skrzypcach w wykonaniu Emilie. Dlatego za jej debiutancki album uważa się Enchant (2003). Styl muzyki z tego albumu został określony jako ‘fantazyjny rock’.
Następnie w latch 2003-2005 Emilie współpracowała z Courtney Love (wokalistka Hole) i Billy Corganem (wokalista The Smashing Pumpkins), przy ich solowych projektach.
Kolejnym ważnym krokiem w karierze Emilie było wydanie albumu Opheliac we wrześniu 2006. Album ten okazał się mroczniejszy i bardziej agresywny od Enchant, głównie z powodu mocno industrialnego stylu.
W 2007 Emilie wypuściła dwa nowe albumy: Laced/Unlaced (marzec) i A Bit O’ This & That (sierpień). Pierwszy jest całkowicie instrumentalny. Zawiera stare utwory z On A Day…, czyli Laced oraz nowe, industralne, czyli Unlaced. Drugi natomiast jest kompilacją niepublikowanych dotąd piosenek.

Albumy:
* On A Day… (2000)
* Enchant (2002, ponowne wydanie 2007)
* Your Sugar Sits Untouched (2005, CD z tomikiem poezji)
* Opheliac (2006)
* Laced/Unlaced (2007)
* A Bit O’ This & That (2007)

EP i single:
* Chambermaid (2001)
* By The Sword (2001)
* Opheliac (2006, zapowiedź albumu)
* Liar/Dead Is The New Alive (2007)
* 4 o’Clock (2008)

Edycje specjalne (limitowane):
* Opheliac (digipak)
* Liar/Dead Is The New Alive (digipak)
* Laced/Unlaced (digibook)
* Enchant (digibook)
* A Bit O’ This & That (digibook)

Gościnny udział:
* Wokal i skrzypce do albumu America’s Sweetheart (2004) od Courtney Love
* Wokal i skrzypce do piosenki „DIA” z albumu TheFutureEmbrace (2005) od Billy’ego Corgana
* Skrzypce do piosenki „Dethharmonic” z albumu The Dethalbum (2007) od Dethklok’a
* Piosenka „Organ Grinder” do europejskiej edycji soundtracka, do Saw III
* Remiks piosenki „Dead Is The New Alive” do światowej edycji soundtracka, do Saw IV



Bardzo mi się podoba jej muzyka, jest naprawdę świetna
Moje ulubione piosenki to Across the Sky, The Art of Suicide, What If, 4 o'Clock, Shalott...

Offline

 

#2 2008-04-12 14:37:19

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Emilie Autumn

Uwielbiam ją! Świetne ma piosenki i w ogóle lubię jej czasami posłuchać ;] A co do piosenek, to na każdym albumie mam jakąś swoją ulubioną


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#3 2008-04-12 15:26:55

tuna.afternoon

Stały Bywalec

Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 130
Punktów :   

Re: Emilie Autumn

A ja znam tylko... ee... trzy xD. I wszystkie uwielbiam ))
Ale mam zamiar jej twórczość poznać hym, 'bliżej'
Bardzo mi się podoba jej image, uwielbiam z nią robić grafiki różnego rodzaju.
(Tylko nie to zdjęcie na którym ma goły tyłek -.-)


http://i42.tinypic.com/212vcrs.jpg
you got it, you got it
some kind of magic
hypnotic, hypnotic
you're leaving me breathless
i hate this, i hate this
you're not the one I believe in
with God as my witness...

Offline

 

#4 2008-04-12 16:52:38

remana

Moderator

4127960
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 1207
Punktów :   

Re: Emilie Autumn

Heh, no skandalistka w tej dziedzinie to z niej niezła jest ;-)


http://eciaczek.fm.interia.pl/banner_exordium1mniejsze.JPG

Offline

 

#5 2008-04-13 21:08:29

Nutella

Stały Bywalec

9032551
Call me!
Skąd: spod twojego łóżka... ^^
Zarejestrowany: 2008-04-11
Posty: 194
Punktów :   
WWW

Re: Emilie Autumn

a tam... ^^

mi się podobało jak kiedys na czacie ktos jej zadal pytanie 'do you believe in ghosts>' a emilie ' yes, I am one'

Offline

 

#6 2008-05-06 19:30:42

Scyntia

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 4
Punktów :   

Re: Emilie Autumn

Ubóstwiam tą panią. Od pierwszego zdjecia jakie z nią zobaczylam pokochalam ja. Chyba bardziej za jej image niz muzykę, ale ogolnie fajnie brzmi:) zwłaszcza "swollow"

Słownik ostograficzny nie gryzie... Już się tak nie będę czepiać braku polskich znaków typu ą, ę, ł... Ale pierwszy wyraz w zdaniu zbił mnie z tropu -.-' //ana


http://fc04.deviantart.com/fs29/f/2008/061/2/e/Sharon_in_a_purple_haze_by_Fusions2.jpg

Offline

 

#7 2008-06-07 13:13:14

Lost in the Darkness...

Moderator

9554166
Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 129
Punktów :   

Re: Emilie Autumn

Emilie znam od niedawna, ale od razu pokochałem jej muzykę. Lubię muzyczne wynalazki(?), mieszanie w niej, na zdjęciach hot gotka, a niektóre piosenki to do gotyku nie maja nic wspólnego:P Bardzo lubię jej koncerty, szkoda, że nie wydala żadnego teledysku... chociaż z koncertu...

Ostatnio edytowany przez Lost in the Darkness... (2008-06-07 13:13:40)


http://i44.tinypic.com/pvxuw.jpg

Offline

 

#8 2008-11-01 19:14:59

tuna.afternoon

Stały Bywalec

Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 130
Punktów :   

Re: Emilie Autumn

Hyhy, no dobra, to ja się zapoznałam z Emilką tak, ze aż założyłam o niej stronę z Nutellą, i Lost się do nas przyłaczył(a) jako Admin forum. ^^
Ostatnio mi się bardzo podoba Castle Down, Mad Girl i cover Girls Just Wanna Have Fun Takie to wesołe.


http://i42.tinypic.com/212vcrs.jpg
you got it, you got it
some kind of magic
hypnotic, hypnotic
you're leaving me breathless
i hate this, i hate this
you're not the one I believe in
with God as my witness...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ssangyong lublin lekarz ginekolog warszawa domki letniskowe sobieszewo forum fishingsuperstars materac janpol